Ligi: Tänane raport loob eeldused euroalaga liitumiseks

Täna avaldatud konvergentsiraportis tegi Euroopa Komisjon EL rahandusministritele ettepaneku kutsuda Eesti juulis toimuval nõupidamisel euroala liikmeks.
12. 05. 2010
 

Raporti järgi täidab Eesti jätkusuutlikult kõik mõõdetavad Maastrichti kriteeriumid ning on üks tugevama eelarvepositsiooni ja usaldusväärsusega riike Euroopa Liidus.

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul loob tänane hinnang Eesti majandusele ja rahandusele eeldused euroalaga liitumiseks. „Eurotsooni kuulumine annaks Eestile juurde usaldusväärsust ning oleks tugev tõuge Eesti majandusele. Samas meil pole illusiooni, et konservatiivse rahanduspoliitika tähtsus meie jaoks sellega väheneks. Meil on heameel, et raportiga tunnustas Euroopa Komisjon Eesti kriisiaegseid valikuid väga kõrgelt,” sõnas Ligi.

Euroopa Komisjon esitas konvergentsi- ehk lähenemisaruande Euroopa Liidu rahandusministritele, kes arutavad teemat 8. juuni kohtumise (Ecofin) raames nii EK kui Euroopa Keskpanga ettepanekute alusel. Ecofini ettepanekut arutatakse omakorda Euroopa Ülemkogu kogunemisel 18. juuni. Juunis toimuvad ka konsultatsioonid Euroopa Parlamendiga.

Lõpliku otsuse Eesti euroalasse kutsumise kohta teeb 13. juulil toimuv Efocin ehk Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrite nõukogu.

Euroopa Komisjoni konvergentsiaruande ja seonduvate materjalidega saab tutvuda siin.

Täpsemalt saab lugeda Eesti ettevalmistuste ja eurole ülemineku kohta ametlikust euroveebist http://euro.eesti.ee