Rahandusminister Jürgen Ligi avas täna Tartus Lõunakeskuses eurot tutvustava rändnäituse

Täna avas rahandusminister Jürgen Ligi Tartus Lõunakeskuses eurot tutvustava rändnäituse, mis annab Lõuna-Eesti elanikele võimaluse enne euro kasutuselevõttu saada vastused euroga seotud küsimustele.
11. 11. 2010
 

Täna avas rahandusminister Jürgen Ligi Tartus Lõunakeskuses eurot tutvustava rändnäituse, mis annab  Lõuna-Eesti elanikele võimaluse  enne euro kasutuselevõttu saada vastused euroga seotud küsimustele. Avamisel osales ka Pille Vaher Euroopa Komisjoni Eesti esindusest.

Näituse külastaja saab põhjalikku infot euro pangatähtede valmistamise kohta ning talle tutvustatakse rahatähtede struktuuri ja turvaelemente. Veel räägitakse euro kohast maailmas ning sellest, mis kasu euro endaga kaasa toob. Näitusel saab ka ülevaate euro ajaloost ja Euroopa Rahaliidu toimimisest.

Vastavatud euronäitus on kaasaegne ja interaktiivne – palju on kasutatud puutekraaniga stende ja audiovisuaalseid elemente. Huvilistel on võimalus osaleda seminaridel ja viktoriinidel.

„Euronäitus ei räägi mitte ainult rahatähtedest ja müntidest, vaid näitab ka Euroopa Liidu ja meie ühisraha poolt loodavaid võimalusi,“ rääkis näituse avamisel Euroopa Komisjoni Eesti esinduse nimel Pille Vaher.

Näituse korraldajad on mõelnud ka lastele. Neile on loodud omaette ala, kus nad saavad mängida arvutimänge, panna kokku puslesid, joonistada eurosid ja jagada maid Euroopa magnetkaardil. Lastel on võimalik tutvuda müntide tagakülgedega, mis on kõigis eurot kasutavates riikides isesugused, ja uurida läbi ajaloo reisides euro ajalugu.

Kõik näituse külastajad saavad endale mälestuseks vermida suveniirmündi.

Varem on rändnäitust eksponeeritud Narvas Astri keskuses ja Tallinnas Ahhaa keskuses. Näitus jääb Tartus avatuks kuni 5. detsembrini ning selle külastamine on kõigile tasuta.


Lisainformatsioon:
Ingvar Bärenklau
Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuht
Ingvar.barenklau@fin.ee
Tel: 6 11 3167