Selgusid parimad euroteemalised esseed ja joonistused

ahandusministeeriumi, Unicefi, Eesti Panga ning Eesti Olümpiakomitee korraldatud euroteemalisele essee- ja joonistusvõistlusele „Mis mulle euro juures meeldib?“ laekus tähtajaks 523 tööd.
21. 12. 2010
 

Kõige aktiivsemalt osalesid nooremad vanuserühmad: lasteaed kuni viies klass ning kuues kuni üheksas klass.

Konkursile laekus palju sisukaid esseesid ning toredaid joonistusi. Mitmed pildid meeldisid žüriile nii väga, et leidsid koha ka rahandusministeeriumi seintel.

Žüriisse kuulusid rahandusminister Jürgen Ligi, rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak, Unicef-Eesti tegevjuht Toomas Palu, Eesti Panga rahvusvaheliste ja avalike suhete osakonna juhataja Katrin Kask ning olümpiavõitja Jaak Uudmäe, kes valisid välja igast vanuserühmast kolm parimat tööd.

Vanuserühmas lasteaiast kuni 5. klassini olid parimad Patrick Laansalu Krootuse põhikoolist, Iris Pook Põltsamaa lasteaiast Mari ja Elo Elmers Pelgulinna gümnaasiumist.

6.–9. Klassi õpilastest valis žürii välja Merili Viksi Valga gümnaasiumist, Merilin Villemsi Tartu Kivilinna gümnaasiumist ja Kerli Tali Tartu Kivilinna gümnaasiumist.

Liisi Olesk Tapa gümnaasiumist, Anett Numa Põlva ühisgümnaasiumist ja Aleksandr Galaktionov Tallinna Tõnismäe reaalkoolist olid võidukad 10.–12. klasside õpilaste seas.

Kõige tublimalt osalesid võistlusel Tartu Kivilinna Gümnaasiumi 6. klassi õpilased, kes võitsid  peaauhinna – klassiekskursiooni Eesti Panga muuseumisse.

Parimate tööde autoritele korraldatakse jaanuaris rahandusministeeriumis pidulik vastuvõtt ja autasustamine.

Lisainfo euroveebist.