Kaubanduskeskustes viisid end eurole üleminekuga kurssi ligi 21 000 inimest

Oktoobris kaubanduskeskustes üleval olnud infostendide juures tutvustasid kohalike omavalitsuste töötajad eurole ülemineku praktilisi külgi ligi 21 000 inimesele.
16. 11. 2010
 

Rahandusministeeriumi kantsleri Tea Varraku sõnul oli euroinfo jagamine vajalik ettevõtmine. „Suur tänu kõikidele koostööpartneritele, kes aitasid sel ettevõtmisel teoks saada. Huviliste tagasiside järgi said nad eurole ülemineku kohta teada palju uut informatsiooni, alustades rahavahetuse tehnilisest korraldusest kuni eurode turvaelementideni välja,“ rääkis Varrak.

„Lisaks rahavahetuse praktilistele külgedele ning euro rahatähtede kujundusele tunti huvi nii eurokalkulaatorite kui ka euromüntide stardikomplektide vastu. Tänaseks on kalkulaatorite kodudesse saatmine poole peal ja mündikomplektide müügi alguseni on jäänud vaid paar nädalat,“ rääkis Varrak.

Varraku sõnul tuli infotöötajatel muuhulgas selgitada ka seda, et Euroopa ühisraha kasutuselevõtmisega 1. jaanuarist 2011 hakkavad Eestis ametliku maksevahendina kehtima ka teistes riikides käibel olevad eurod ja et ka meie saame oma uue rahaga maksta kõikjal euroalal. „Enim tekitas inimestes heas mõttes hämmeldust ehk see, et Eesti Pangas saab kroone eurodeks vahetada tähtajatult ja teenustasuta,“ sõnas kantsler.

Infopunkte külastasid ka ettevõtjad, kes tundsid huvi peamiselt lepingutega ja hindadega seotud muudatuste kohta, samuti olid aktuaalsed raamatupidamise ja maksudega seotud teemad.

„Hindade teemast rääkides oli rõõm näha, et külastajate teadlikkus Ausa hinnastamise leppest ja selle eesmärkidest olid võrdlemisi head. Sageli teati nii märki kui osati nimetada ka suuremaid liitunud ettevõtjaid, “ nentis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise- ja õigusosakonna juhataja Mait Palts.

Kohapeal oli kõigil soovijatel võimalus enda teadmisi ka euroviktoriiniga testida. Viktoriinis osales kokku 3670 inimest üle Eesti. Osalejate vahel loositi välja hulk Tere Euro sümboolikaga auhindu.

Infot euro tuleku kohta jagati rahandusministeeriumi, Euroopa Komisjoni, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, linnavalitsuste ja kaubanduskeskuste koostöös.

--

Livia Vosman

Rahandusministeerium

Avalike suhete osakond

Tel: 6113448

GSM: 5291449
livia.vosman@fin.ee

www.fin.ee

euro.eesti.ee