Euro tuleb kaubanduskeskustesse!

Tänasest, 1. oktoobrist hakatakse „Euro tuleb Eestisse!“ projekti raames suuremates kaubanduskeskustes jagama eurole üleminekuga seotud infot.
5. 10. 2010
 

„Eurole üleminek puudutab meid kõiki ja on äärmiselt oluline, et vajalik praktiline info jõuaks õigeaegselt võimalikult paljude inimesteni. Lisaks reklaamikampaaniatele ja mitmesugustele temaatilistele trükistele on hea kui inimestel on võimalus neid huvitavatele küsimustele ka silmast silma vastuseid saada,“ rääkis rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

„Julgustan kõiki, kel vähegi nädalalõpul mahti kaubanduskeskusest läbi astuma ja euro teemal vestlema, seda enam, et infotöötajatena on stendide juures ametis eurole üleminekuga seotud ministeeriumite, asutuste ja erinevate Eesti piirkondade töötajad,“ rääkis Varrak, lisades, et temaga on võimalik sel reedel eurost rääkida Tallinnas Ülemiste Keskuses. Rocca Al Mare Keskuse eurostendi juures on samal ajal Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste ja Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhtaja Hanna Turetski

„Et asja huvitavamaks teha, korraldatakse stendide juures ka euroteemalisi viktoriine, kus iga päeva lõpus loositakse osalejate vahel välja Tere Euro sümboolikaga auhindu,“ ütles Varrak.

Tallinnas asuvad spetsiaalsed infostendid Viru Keskuses, Ülemiste Keskuses ja Rocca Al Mare Keskuses.  Üle Eesti suurematesse kaubanduskeskustesse pannakse eurostendid üles alates järgmisest nädalast. Infostendid on üleval oktoobrikuu jooksul, infotöötajad on stendide juures neljapäeviti ja reedeti kell 16-19 ning laupäeviti kell 12-16.

Alates 8. oktoobrist on stendid üleval Võrus Kagukeskuses, Põlvas Kaubamajas, Valgas Selveris, Raplas Konsumis, Pärnus Kaubamajakas  ja Jõgeval Kaubahallis. Alates 14. oktoobrist on stendid väljas Tartus Lõunakeskuses, Viljandis Centrumis ning alates 21. oktoobrist on stendid üleval Haapsalus Kaubanduskeskuses, Kärdlas Hiiumaa Selveris, Rakveres Krooni keskuses ja Kuressaares Saaremaa Kaubamajas.

Projekt saab teoks Rahandusministeeriumi, Euroopa Komisjoni, linnavalitsuste ja kaubanduskeskuste koostöös

 

Lisainfo:
Livia Vosman
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
6113448; 5291449
livia.vosman@fin.ee
www.fin.ee
euro.eesti.ee