Eurokalkulaatorid on jõudnud tuhandetesse postkastidesse

Laupäeva, 6. novembri õhtuks jõudsid eurokalkulaatorid Võrumaale, Saaremaale ja Põlvamaale. Valga- ja Viljandimaal algab postitamine esmaspäeval.
11. 11. 2010
 

Seoses üleriigilise kandega tuletab Eesti Post meelde, et eraisikutele kuuluvate postkastide olukord ei ole kaugeltki veel rahuldav. Kirjakandjate teenindada on ligemale 561 000 eraisiku postkasti, neist 148 000 kuulub eramaja omanikele ning hinnanguliselt 30% vajab väljavahetamist.

Tihti on postkastid katki, liiga väikesed (sh väike ava) või neile puudub juurdepääs. Samuti leidub majapidamisi, kus postkast üldse puudub. Tihtipeale sobivad postkastid aiaväravas pigem linnupesakastiks – ajalehed ja kirjad sinna sisse ei mahu. Vana postkast aiateibas on pererahvale küll armas, kuid kui saadetised saavad kahjustatud, on viimane aeg mõelda uue ja korraliku postkasti soetamisele.

Postkastile ja selle paigutamisele esitatavad nõuded on määratletud postiseaduses, kus on ära toodud postisaajale pandud kohustused. Eesti Post tänab kõiki nõuetele vastavate postkastide omanikke ja loodab, et lähiajal antud valdkonnas olukord paraneb.

Eurokalkulaatori saab iga leibkond, saadetiste kättetoimetamine lõpetatakse 17. novembril.

Kui kalkulaator ei ole  17. novembriks postkasti laekunud või see on kahjustatud, palume ühendust võtta Euroinfo telefonil 800 3330 või Eesti Posti klienditeeninduse kontaktidel info@post.ee, tel 1661.