Keskpank käivitas eurot tutvustava võistlusmängu koolinoortele

Alates tänasest kuni aprilli lõpuni korraldab Eesti Pank koostöös Euroopa Keskpangaga võistlusmängu koolinoortele, et tutvustada euro pangatähti ja euroala riikide münte.
14. 02. 2011
 

Võistlusmängu eesmärgiks on tutvustada euro pangatähti ja euroala riikide rahvuslike külgedega münte. Lisaks tuleb osalejal vastata euroga ja selle turvaelementidega seotud küsimustele, mille kaudu saab mängija kasulikku infot uue vääringu kohta.

Kahe ja poole kuu jooksul läbiviidav arvutimäng „Eurojooks“ on mõeldud eelkõige 9-12 aastastele noortele. Võistlusmäng koosneb seitsmest raskusastmest, iga tase on pühendatud ühele euro nimiväärtusele. Mängu leiab Euroveebist ja Euroopa Keskpanga koduleheküljelt, kus on kirjas ka osalemistingimused.

Võistlusest osavõtmiseks saab registreeruda aprilli lõpuni ehk oma teadmisi võib proovile panna nii kohe kui ka aprillis. Viimane päev võistlusest osavõtmiseks on 30. aprill.  

Neli paremat mängijat koos oma klassiga kutsutakse mais finaalmängule Eesti Panka, kus toimub ka võitjate autasustamine.

Projekt viiakse läbi koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Õpetajate Lehe, ühiskonnaõpetuse ja majandusõpetajate seltside, Eesti Huvijuhtide Liidu, internetiportaalide koolielu.ee, lastekas.ee ja ajakirjaga Hea Laps.

 

Lisateave:

Gerli Taniloo

rahvusvaheliste ja avalike suhete osakond

e-post: gerli.taniloo@eestipank.ee

tel: 6680 842

 

Ingrid Mitt
avalike suhete büroo
e-post: ingrid.mitt@eestipank.ee