Euroteemalisel essee- ja joonistusvõistlusel konkureerib üle 500 töö

Euroteemalisel essee- ja joonistusvõistlusel konkureerib üle 500 töö.
13. 12. 2010
 

Rahandusministeerium, Unicef, Eesti Pank ning Eesti Olümpiakomitee kuulutasid novembris välja euroteemalise  essee- ja joonistusvõistluse „Mis minule euro juures meeldib?“, mille raames laekus tähtajaks 523 tööd. Kõige aktiivsemalt osalesid nooremad vanuserühmad: lasteaed kuni viies klass ning kuues kuni üheksas klass.

„Meil on väga hea meel, et konkursil osales nii suur hulk lapsi! Loodetavasti kasvas tööde valmimise käigus teadlikkus euroga seotud teemadel nii noorte tööde autoritel kui ka lapsi abistanud pereliikmetel ja pedagoogidel,“ kommenteeris rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Iga vanusegrupi kolm parimat tööd selgitab välja esinduslik žürii, kuhu kuuluvad rahandusminister Jürgen Ligi, rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak, Unicef-Eesti tegevjuht Toomas Palu, Eesti Panga rahvusvaheliste ja avalike suhete osakonna juhataja Katrin Kask ning olümpiavõitja Jaak Uudmäe. Kõikide vanusegruppide võitjad kuulutatakse välja juba sel reedel, 17. detsembril.

Parimate tööde autoritele korraldatakse jaanuaris rahandusministeeriumis pidulik vastuvõtt. Kõige suurema osavõtuaktiivsusega lasteaiarühmade ning kooliklasside seast valib žürii välja ühe, kes saab peaauhinnaks klassiekskursiooni Eesti Panga muuseumisse.

Lisainfo Euroveebist.