Valitsusasutused on eurole üleminekuks tehniliselt valmis

Valitsusasutused on eurole üleminekuks tehniliselt valmis.
11. 11. 2010
 

Täna rahandusministeeriumis toimunud euroteemalisel briifingul kinnitas ministeeriumi kantsler Tea Varrak, et valitsusasutuste tehnilised ettevalmistused eurole üleminekuks võib sisuliselt lõpetatuks lugeda. Samuti kulgevad plaanipäraselt pankade ettevalmistused. 
"Novembri algusega on kõik infosüsteemid eurole üleminekuks valmis ja ka testitud," rääkis Varrak. "Ka Eesti Panga ja kommertspankade ettevalmistused edenevad jõudsalt ning probleemideta. Soovitan kõigil jälgida oma kodupanga antavat teavet ning vastavalt sellele oma rahavahetust ja muid pangatoiminguid planeerida,“ märkis kantsler.

Varraku sõnul on euro teavitustegevus käinud täie hooga ning möödunud kuude jooksul on elanikkonda informeeritud kõigist eurole üleminekuks vajalikest aspektidest. Oktoobris viidi selle nimel läbi ka teavitustegevus Eesti suuremates kaubanduskeskustes, kus jagati kuu jooksul euroinfot ligi 12 000 inimesele ning jaotati umbes 27 000 trükist.

Alates 5. novembrist käivitus euroinfo brošüüride ja eurokalkulaatorite otsepostitus 561 000 Eesti leibkonnale. "Leibkonnal, kes mingil põhjusel 17. novembriks seda saadetist ei saa, palume pöörduda Eesti Posti klienditeenindusse ning ettevõte korraldab neile täiendava postituse," märkis Varrak. Eurokalkulaatori garantiiteenust pakuvad elektroonikakaupade keti Euronicsi esindused. Kalkulaatorit on võimalik asendada ka kirja teel.

Eesti Posti postiteenuste divisjoni juht Jaan Vainult rääkis, et 2011. aasta jaanuari kahel esimesel nädalal saab kroone eurodeks vahetada 179 Eesti Posti postkontoris, sealhulgas kolmes väikesaare postkontoris. Samuti osaleb Eesti Post kõigi oma postkontoritega detsembrist käivituvas euromüntide stardikomplektide müügis. Stardikomplekte hakkavad müüma ka kõik pangakontorid.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Tarmo Miilitsa sõnul eurole üleminek iseenesest turvalisuse vähenemist kaasa ei too, kuid rahavahetuse perioodil tuleks meeles pidada lihtsaid põhitõdesid. „Suurt kogust sularaha ei tasu korraga kaasas kanda ning kui keegi pakub teile rahavahetust ülisoodsa kursiga, on tõenäoline võimalus petta saada,“ märkis Miilits.

Briifingu esitlused leiate siit.

 

---

Rainer Laurits
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel: 611 3035
Mobiil: 55 610 991
E-post: rainer.laurits@fin.ee