Täna, 13.oktoobril kl 13 Ahhaa keskuses väitlus: Eurole üleminek ei tõsta hindu

Kolmapäeval, 13.oktoobril kell 13.00 toimub Tallinnas Ahhaa keskuses (Vabaduse väljaku all) avalik väitlus teemal „Eurole üleminek ei tõsta hindu“.
18. 10. 2010
 

Avalikkuses palju kõneainet tekitanud teemat kaitsevad rahandusministeeriumi asekantsler Tanel Ross ja makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik ning neile oponeerivad pikaajalise kogemusega väitlejad Toomas Roolaid ja Enn Metsar.

Avaliku väitluse eesmärk on tõsta argumenteeritud diskussiooni kaudu inimeste teadlikkust eurole üleminekuga seotud mõjudest. „Usun, et selline formaat võimaldab eurole ülemineku ja hinnatõusu temaatikat uutest nurkadest avada ja põnevat argumentatsiooni pakkuda,“ rääkis Eesti Väitlusseltsi juhataja Margo Loor debati olulisusest.

Euroteemalist avalikku väitlust korraldavad MTÜ Eesti Väitlusselts ja Rahandusministeerium koostöös Postimehega. Väitlust on võimalik jälgida ka reaalajas Postimees online´is aadressil www.postimees.ee

Väitlus on kõikidele tasuta ja huvilistele avatud.

Tallinnas AHHAA keskuses on ühtlasi üleval euro teemaline rändnäitus. Näituse eesmärk on võimalikult lihtsalt  ja atraktiivselt tutvustada eurole üleminekuga kaasnevaid praktilisi uuendusi, ühisraha ajalugu ning seda, milleks euro üldse vajalik on.