Euronäitust on külastanud üle 16 000 tartlase

Tartu Lõunakeskuses avatud euro rändnäitust on kolme nädalaga külastanud juba üle 16 000 inimese.
30. 11. 2010
 

Külastajate tagasiside näitab, et küsimusi eurole ülemineku kohta on väga erinevaid ning uus raha tekitab Tartumaal palju elevust.

Euronäitust uudistama tulnud inimeste küsimused on valdavalt praktilist laadi. Näiteks tundsid näituse külastajad huvi, kas eesti euromündid on kasutatavad ka teistes Euroopa riikides ja vastupidi. Samuti on suurt huvi tuntud üleminekuperioodi pikkuse, vahetuskursi ja rahatähtede turvalisust puudutava vastu.

„On selge, et uue raha kasutuselevõtt tekitab hulgaliselt küsimusi. Inimeste soov eurole ülemineku detailidega kursis olla teeb meile ainult rõõmu, sest kõrge teadlikkus euroga seonduvates küsimustes aitab tagada sujuva ülemineku uuele rahasüsteemile,“ tundis näituse populaarsuse üle head meelt Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Tartu euronäitust on külastanud aktiivselt ka erinevad koolide grupid koos õpetajatega. Populaarsed on õpilastele suunatud euroviktoriinid ning näitusel avatud mängud, kus on võimalik oma teadmisi proovile panna.

Näitus on Tartus avatud 5. detsembrini, kust see liigub edasi Rakvere Põhjakeskusesse.

Eurorahaga seonduva kohta võib leida põhjalikku informatsiooni Euroveebi lehel euro.eesti.ee, ühtlasi on küsimustega võimalik pöörduda tasuta euroinfo telefonile 800 3330.

Euronäitus ning sellega kaasnevad seminarid, väitlused ja kooliviktoriinid on osa üleriigilisest teavitusest, millega soovitakse suurendada Eesti elanike teadlikkust eurole ülemineku praktilistest aspektidest. Rahandusministeeriumi poolt korraldatav euro rändnäitus on seni olnud avatud kolmes linnas: Narvas, Tallinnas ja Tartus.

 

Livia Vosman

Rahandusministeerium

Avalike suhete osakond

Tel: 6113448

GSM: 5291449
livia.vosman@fin.ee

www.fin.ee

euro.eesti.ee