Märka euroinfo stende kaubanduskeskustes!

Märka euroinfo stende kaubanduskeskustes!
12. 10. 2010
 

Neljapäevast, 14. oktoobrist jagatakse eurole ülemineku teemal teavet Tartu Lõunakeskuses, Rakvere Kroonikeskuses, Viljandi Centrumis, Võru Kagukeskuses, Pärnus Kaubamajakas, Jõgeva Kaubahallis, Rapla Konsumis ning Tallinnas Viru Keskuses, Rocca al Mare Keskuses ja Ülemiste Keskuses.

„Euroinfo jagamine kaubanduskeskustes on osutunud väga vajalikuks ettevõtmiseks. Oleme kolmandat nädalat vältava projekti raames selgitanud eurole ülemineku protsessi tuhandetele inimestele ning laiali on jagatud hulk temaatilisi trükiseid,“ rääkis rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak. „Kuigi eurole üleminekust räägitakse iga päev mõnes meediakanalis, siis endiselt tekitab inimestes segadust mis hetkest saab hakata kroone tasuta eurodeks vahetama, kui kaua kestab euro ja krooni paralleelkäibe periood, kui kaua peale uue aasta saabumist saab kroone teenustasuta eurodeks vahetada,“ rääkis Varrak, lisades, et üsna palju on tulnud selgitada ka seda, et uuest aastast kehtivad Eestis mitte ainult eesti rahvusliku kujundusega euromündid, vaid ametlikuks maksevahendiks saavad kõikide euroala riikide rahvusliku kujundusega mündid. „Kuigi kõikjal on räägitud, et kroone saab eurodeks ümber vahetada piiramatus koguses peljatakse mõnel juhul endiselt oma raha kaotamist,“ rääkis Varrak.

Paljud kaubanduskeskuste külastajad on tundnud huvi ka selle vastu, et millal jõuavad nendeni eurohindadega harjumist hõlbustavad eurokalkulaatorid. Rahandusministeerium saadab otsepostitusena kõikidele leibkondadele eurole üleminekut tutvustava brošüüri koos eurokalkulaatoriga novembri keskel.

Kaubanduskeskustes asuvate eurostendide ees jagavad infot ning vastavad inimeste küsimustele omavalitsuste töötajad. Lisaks korraldatakse euroteemalisi viktoriine, kus iga päeva lõpus loositakse osalejate vahel välja Tere Euro sümboolikaga auhindu. Infotöötajad on stendide juures neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti.

Projekt saab teoks Rahandusministeeriumi, Euroopa Komisjoni, linnavalitsuste ja kaubanduskeskuste koostöös.

Lisainfo euroinfostendide paiknemise kohta on üleval Euroveebis.Rainer Laurits
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel: 611 3035; 55 610 991
rainer.laurits@fin.ee
www.fin.ee
euro.eesti.ee