Jürgen Ligi valiti Euroopa aasta parimaks rahandusministriks

Financial Timesi gruppi kuuluv rahvusvaheline majandusajakiri The Banker valis JÜRGEN LIGI Euroopa aasta parimaks rahandusministriks.
11. 01. 2011
 

Parima rahandusministri valimiseks korraldas The Banker uuringu pankurite ja majandusteadlaste seas. Küsitluses osalenud tõstsid Jürgen Ligi juures esile tema võimet hoida riigi eelarvedefitsiit majanduslanguse tingimustes kontrolli all. Vastajate sõnul on see harv saavutus ning eriti oluline Eesti puhul, aidates riigil täita eurotsooniga liitumiseks vajalikud kriteeriumid ning sillutades teed majanduskasvu taastumisele. Väljaande sõnul näitab Euroopa parima rahandusministri tiitel turgude usaldust tema vastu.

„On väga tähelepanuväärne, et Eesti rahandus saab tähtsa rahvusvahelise tunnustuse juba teist korda lühikese aja jooksul. Seekord saime selle kõigi Euroopa riikide seas, mis kinnitab veelkord, et meil on eurotsooni liikmena Euroopas oluline sõnum öelda. Mulle meeldib eriti, et põhjenduses ei räägita mitte niivõrd rahaühikust kui asja välisest küljest, vaid hinnatakse majanduse ja rahanduse sisu,“ kommenteeris Jürgen Ligi.

Möödunud aasta oktoobris valis rahvusvaheline majandusväljaanne Emerging Markets Jürgen Ligi areneva Euroopa 2010. aasta parimaks rahandusministriks.

Link väljaandele The Banker.

Livia Vosman
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 611 3448
GSM 529 1449

E-post: Livia.Vosman@fin.ee