Euro ja krooni paralleelkäive lõppeb täna

Täna, 14. jaanuar on viimane päev kui Eestis saab maksta kroonides. Alates laupäevast, 15. jaanuarist on Eestis ainus ametlik maksevahend euro.
14. 01. 2011
 

„Kahenädalane paralleelkäibe periood on sujunud hästi ja ilma suuremate tõrgeteta. Kui jaanuari alguses oli pangakontorites rahavahetuse tõttu tavapärasest pikemad järjekorrad, siis sellel nädalal on ooteajad kontorites juba tunduvalt lühemad,“ rääkis rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Varraku sõnul on ka kaubandus eurole üleminekuga hästi kohanenud ja poed on eurode ringlusesse suunamisega hästi hakkama saanud. „Hindade ümardamine ja eurodes näitamine on muutunud samuti järjest korrektsemaks. Tarbijakaitseamet on teinud ettevõtete kontrollimisel väga head tööd ja jätkab eurole üleminekuga seotud kontrolle veel selle aasta suveni,“ rääkis Varrak. „Paralleelkäibe lõppedes lühenevad taas ka kassajärjekorrad. Suur tänu kassapidajatele, kelle töö on olnud kahes valuutas arveldamise tõttu eriliselt pingeline.“

„Ühtlasi tänan siiralt kõiki Eesti elanikke mõistva suhtumise eest euro kasutuselevõtmisel, tänu inimeste arukusele ja heasoovlikkusele õnnestus eurole üleminek Eestis suurepäraselt,“ ütles Tea Varrak.

Eilse keskpäevase seisuga on Eesti Panga andmetel ringluses veel 198 miljoni euro väärtuses kroone, eurosid on keskpanga kaudu ringlusesse läinud 266 miljonit.

Juuni lõpuni saab kroone vahetada eurodeks kõikides sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites, juulist kuni aasta lõpuni saab seda teha piiratud kontorivõrgus. Alates 2012. aastast vahetab Eesti Pank tähtajatult kroone eurodeks ametliku kursi järgi ja teenustasuta.

Livia Vosman

Rahandusministeerium

Avalike suhete osakond

Tel: 6113448

GSM: 5291449
livia.vosman@fin.ee

www.fin.ee

euro.eesti.ee