Narva euronäitust külastas 16 000 inimest

Sel nädalal Narvas Astri kaubanduskeskuses lõppenud euronäitust külastas 28 päeva jooksul ligi 16 000 inimest ning jagati enam kui 5000 komplekti infomaterjale.
21. 09. 2010
 

Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuhi Ingvar Bärenklau sõnul saab Narvas toimunud euronäitust lugeda igati kordaläinuks. „Näituse raames läbi viidud nelja infoseminari käis kuulamas enam kui 300 inimest ning seminaridel esitati hulgaliselt küsimusi. Eriti kõrge huvi oli rahandusministeeriumi kantsleri Tea Varraku esinemise vastu, mida oli kuulama tulnud enam kui 120 inimest. Tallinnas avatakse euronäitus juba  20. septembril ning on põhjust eeldada, et huvi näituse ja seminaride vastu saab olema samuti kõrge,“ rääkis Bärenklau.

Kokku viidi Narvas eurot tutvustava rändnäituse raames läbi neli infoseminari, kus räägiti euro kasutuselevõtu praktilisest aspektidest, euro mõjust Eesti majandusele ja pangateenustele ning tutvustati uue raha turvaelemente. Seminaridel esinesid lisaks rahandusministeeriumi kantslerile ajakirjanik Anvar Samost, Eesti Panga sularahaekspert Õie Karask ning Swedbanki Narva kontori müügi- ja teenindusjuht Olga Anderzhanova. Seminare peeti vene keeles ja tasuta.

Euronäitus ning sellega kaasnevad seminarid ja kooliviktoriinid on osa üleriigilisest teavitusest, millega soovitakse suurendada Eesti elanike teadlikkust eurole ülemineku praktilistest aspektidest. Alates 20. septembrist on euronäitus üleval Tallinnas Ahhaa keskuses ning 8. novembrist Tartu Lõunakeskuses.


Lisainfo:

Ingvar Bärenklau
Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuht
E-post
Ingvar dot Barenklau at fin dot eeIngvar dot Barenklau at fin dot eeIngvar.Barenklau@fin.ee
Tel. 611 3167
euro.eesti.ee