Alates laupäevast saab tasuda vaid eurodes

Rahandusministeerium tuletab meelde, et Eesti krooni ja euro paralleelkäive lõppeb reedel, 14. jaanuaril. Alates laupäevast, 15. jaanuarist on ainsaks maksevahendiks Eestis euro.
12. 01. 2011
 

„Kuigi juba praegu on euro sularaha ringluses rohkem kui kroone ja valdav enamus kauplustest annavad ostude eest vahetusraha tagasi eurodes on inimestel endiselt rahakottides veel üsna palju kroone. Tuletame meelde, et euro ja krooni paralleelkäive kestab veel vaid neli päeva. Reede on viimane päev kui kroonide eest saab ostusid sooritada, alates laupäevast saab maksta ainult eurodes,“ rääkis rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Ministeerium paneb kõikidele kaupmeestele ja teenindusasutustele südamele,  et allesjäänud aja jooksul antaks klientidele vahetusrahana tagasi juba ainult eurosid, sest paralleelkäibe lõpu eel ei ole otstarbekas enam kroone ringlusesse tagasi lasta.

Peale 14. jaanuari (juuni lõpuni) saab kroone vahetada eurodeks kõikides sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites, piiratud kontorivõrgus saab seda teha juulist kuni aasta lõpuni. Alates 2012. aastast vahetab Eesti Pank kroone eurodeks ametliku kursi järgi ja teenustasuta.

 

Livia Vosman

Rahandusministeerium

Avalike suhete osakond

Tel: 6113448

GSM: 5291449
livia.vosman@fin.ee

www.fin.ee

euro.eesti.ee