Ligi: euroala moodustab tugeva majandusliku jõu

Ligi: euroala moodustab tugeva majandusliku jõu
18. 11. 2010
 

Täna, 18. novembril Tallinnas toimuva Euroopa Liidu liikmesriikide euro teabevahetusjuhtide ja EuroTeam teabevõrgustiku liikmete kohtumise avanud rahandusminister Jürgen Ligi sõnul näitab euroala jätkuv laienemine ning suutlikkus majanduskriisiga kaasnenud probleeme lahendada, et tegemist on elujõulise ja tugeva majandusliku ühendusega.

Ligi ütles, et Euroopa Liidu ja eurotsooni riikide ühtsus esile kerkinud probleemide lahendamisel on olnud tähelepanuväärne. “Avaldunud kitsaskohtadega peab tegelema ning selles ei maksa ühtsete reeglite alusel toimiva liidu majanduslikku ja poliitilist potentsiaali alahinnata.”

Ministri sõnul kulgevad Eesti ettevalmistused euroalaga liitumiseks plaanipäraselt. „Tänu Euroopa Komisjoni ning Euroopa Keskpanga kogemustele ja toele on eurole ülemineku teavituse tehniline elluviimine Eestis olnud sujuv. Lisaks oleme saanud kasutada ka kõigi teiste äsja liitunud riikide kogemusi,” ütles Ligi.

Nagu teiste euroala riikide puhul on Eestiski seoses eurole üleminekuga inimeste peamiseks mureks hinnatõus, märkis minister. “Inimesed kipuvad seda siduma euro tulekuga, kuigi varasem kogemus näitab, et eurost enesest tingitud hinnatõus jääb alla 0,3 protsendi ning rahaliidu liikmena ootan, et ka meie aastane inflatsioon hakkab kahanema ja läheneb euroala keskmisele.”

“Euro kasutuselevõtt on olnud pragmaatiline ja mõistuspärane valik Eesti jaoks. Viimase kahe kümnendi realistlik lähenemine riigieelarve koostamisel on olnud selle aluseks ning me oleme valmis oma kogemusi ka euroalas jagama,” ütles Ligi.


Rahandusministri kõne ingliskeelne terviktekst on kättesaadav siit.

 

Rainer Laurits
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel 611 3035
GSM
556 10991