Tea Varrak räägib narvalastele euro kasutuselevõtust

Täna, 7. septembril kell 12.00 toimub Narvas Astri kaubanduskeskuses euronäituse raames neljas infoseminar.
7. 09. 2010
 

Seminaril räägib rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak narvalastele teemal „Mida peaks teadma euro tulekust Eestisse.”

Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuhi Ingvar Bärenklau sõnul on eurot tutvustav näitus ja seminarid olnud narvalaste seas väga populaarsed. „Selle kahekümne päeva jooksul, mis näitus on Narvas üleval olnud, on seda külastanud üle 10 000 inimese ning jagatud on hulgaliselt venekeelseid infomaterjale,“ rääkis Bärenklau. „Seminaridel on iga kord osalenud üle viiekümne inimese. Tänasel seminaril annab Rahandusministeeriumi kantsler ülevaate euro kasutulevõtuga seonduvast ning vastab narvalaste küsimustele,“ ütles Bärenklau.

Kokku viidi Narvas eurot tutvustava rändnäituse raames läbi neli infoseminari, kus räägiti euro kasutuselevõtu mõjust Eesti majandusele ja pangateenustele ning tutvustati uue raha turvaelemente. Seminaridel on tänaseks esinenud ajakirjanik Anvar Samost, Eesti Panga sularahaekspert Õie Karask ning Swedbanki Narva kontori müügi- ja teenindusjuht Olga Anderzhanova. Seminare peeti vene keeles ja tasuta.

Euronäitus ning sellega kaasnevad seminarid ja kooliviktoriinid on osa üleriigilisest teavitusest, millega soovitakse suurendada Eesti elanike teadlikkust eurole ülemineku praktilistest aspektidest. Astri keskuses avatud euronäitus on eesti ja vene keeles, sissepääs on kõigile tasuta. Näitus jääb Narvas avatuks kuni 15. septembrini. Alates 20. septembrist on euronäitus üleval Tallinnas Ahhaa keskuses ning 8. novembrist Tartu Lõunakeskuses.

 

    Livia Vosman

    Rahandusministeerium

    Avalike suhete osakond

    Tel 611 3448

    GSM 529 1449

 

    E-post: Livia.Vosman@fin.ee

    www.fin.ee

    euro.eesti.ee