SEB rekord - korraga toodi 4000 krooni eest münte

Oktoobris alanud kampaania „Mündid panka“ käigus on inimesed ära toonud ligi 14 protsenti ringlusest tagasi tulevatest kroonimüntidest.
11. 11. 2010
 

SEB-sse on toodud münte väga erinevas koguses; rekord kuulub kliendile Võrumaal, kes tõi korraga ära ligi 4000 krooni väärtuses kroonisente, kogukaaluga üle 25 kilo. Sellel laupäeval on SEB kontorid valmis vastu võtma suuremas koguses kroonimünte, võibolla saab ka senine rekord purustatud.

„Võib eeldada, et inimesed vahetavad paberrahaks või panevad pangakontole umbes 500 tonni münte; värskeima seisuga oli pankadesse toodud 67 tonni kroonimünte. Müntide tagastamine on alates oktoobrist iga nädalaga suurenenud, kuid kõikide huviliste teenindamiseks tuleb pangakontorites korraldada spetsiaalseid mündipäevi. Ühineme selle hea algatusega ning kutsumegi kõiki inimesi sellel laupäeval münte ära tooma – saavad kodud korda ja kroonimündid õigesse kohta,“ märkis SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Kroonimüntide kokkukogumine on osa eurole ülemineku ettevalmistustest. Kõik eraisikud saavad alates 1. oktoobrist 2010 kõikides sularahateenuseid osutavates pangakontorites tasuta krooni münte kontole kanda või paberrahaks vahetada. SEB-sse saavad teenustasuta oma münte tuua ka teiste pankade kliendid.

Münte võtavad vastu kõik laupäeval avatud kontorid, kokku on neid 21. Nimekirja SEB kontoritest leiab aadressilt www.seb.ee/kontorid

Kõikides SEB kontorites on olemas ka Eesti Toidupanga kogumiskastid, kuhu annetatud kroonimündid aitavad muidu hävitamisele kuuluvatel toiduainetel jõuda puudustkannatavate inimesteni. Lisainfo www.toidupank.ee/mundikampaania/

 

 

Lisainfo

Silver Vohu

SEB kommunikatsioonijuht

Telefon: 665 5393

Mobiil: 52 111 70

E-post: silver.vohu@seb.ee

www.seb.ee