Riik kutsub vana-aastaõhtul euroalaga liitumist ja kultuuripealinna tiitli saabumist tähistama Teatri väljakule

Tallinn, Stenbocki maja, 22. november 2010 – Riik koostöös Tallinna linna ja SA-ga Tallinn 2011 kutsub aastavahetusel saabuvat kultuuripealinna tiitlit ja Eesti liitumist Euroopa ühisrahaga tähistama Teatri väljakul toimuvale peole.
25. 11. 2010
 

Tuleva aasta 1. jaanuar toob endaga kaasa Eesti jaoks kaks olulist sündmust. Sel päeval tuleb Eestis käibele Euroopa Liidu ühisraha euro, mis on tähtis hetk nii Eestile kui ka tervele Euroopa Liidule. Peaminister Andrus Ansipi kutsel tulevad seda suursündmust meiega koos tähistama ka Läti peaminister Valdis Dombrovskis, Leedu peaminister Andrius Kubilius, Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn ja Euroopa Komisjoni transpordivolinik ning Eesti krooni rahareformi ajal Eesti Panga presidendina töötanud Siim Kallas. Lisaks on lubanud Eestit tervitama tulla Soome migratsiooni ja euroopa asjade minister Astrid Thors.

1. jaanuarist 2011 on Tallinn ühtlasi ka Euroopa 2011. aasta kultuuripealinn, mis toob kaasa ligikaudu 7000 kultuurisündmust ja ühtlasi kogu Euroopa kultuuriavalikkuse tähelepanu mitte üksnes Tallinnale, vaid kogu Eestile. Avapeole saabuvad ka teiste kultuuripealinnade esindajad eesotsas tuleva aasta teise Euroopa kultuuripealinna Turu linnapea Aleksi Randelli ja SA Turku 2011 juhi Cay Sevóniga.

Pidu Teatri väljakul algab 31. detsembri õhtul kell 22.30. Eesti Televisiooni stuudio asub sel õhtul samuti Teatri väljakul ja Estonias ning seal toimuvat kajastatakse läbi õhtu ETV programmis. Aastavahetuse eelset president Toomas Hendrik Ilvese telepöördumist saab jälgida ka Teatri väljakul olevatelt suurtelt ekraanidelt. Riigipea on lubanud ka ise peolt läbi tulla.

Avapidustuse korraldajad on SA Tallinn 2011, Rahvusooper Estonia ja Eesti Rahvusringhääling koostöös riigikantselei, rahandusministeeriumi, välisministeeriumi, Tallinna linnavalitsuse, Eesti Panga ja Solarise keskusega.