Nordea: pankadevahelised maksed on edukalt edastatud, eurole üleminek tehtud

Nordea eurole üleminek on toimunud plaanipäraselt ning tehtud on esimene eurokliiring ehk hommikused pankadevahelised maksed. Sellega võime eurole ülemineku lugeda tehtuks.
3. 01. 2011
 

„Me saime väga hästi hakkama! Hästi on oma tööd teinud nii riik kui ka pangad,“ lausus Nordea Eesti juht Vahur Kraft ning lisas, et Nordea alustas eurole ülemineku projekti juba aastal 2009. aasta lõpus. Ettevalmistustöödega on olnud seotud ligemale 300 inimest ning aastavahetusel oli ligemale 100 inimest vahetustega tööl ööpäevaringselt.

Nordea kaardimaksed on toiminud aastavahetusel pea katkestusteta, kõikidest Nordea sularahaautomaatidest sai kroone aasta viimasel päeval kuni 23:30ni ja eurosid 1. jaanuaril juba alates kella 00.05st. Ülekanded nii kontorites, internetipangas kui ka telefonipangas töötavad.   

Krafti sõnul oli Nordea Panga jaoks nõudlikuks ülesandeks tagada Eesti inimestele kaardimaksete toimimine ja kõikide sularahaautomaatide kasutus aastavahetusel, seda kuni aastavahetuse viimaste tundideni kroonides ja alates südaööst eurodes.

„Müts maha euromeeskonna ees,“ lausus Kraft, kes ise võttis oma esimesed eurod välja kell 00.07 Rävala kontori sularahaautomaadist. „Aastavahetusel ööpäevaringselt avatud klienditoe vahendusel on nii meie kui ka teiste pankade kliendid tänanud Nordea süsteeme ja tööd hoidmaks kõikisularahaautomaate ja kaarte töös pea terve eurole ülemineku.“

Kliendid said nädalavahetusel ööpäevaringselt panga euromeeskonnalt jooksvalt infot läbi kodulehe ning telefonitoe. Samuti kontoritest, mis nädalavahetusel olid erakorraliselt avatud üle Eesti.

Sarnaselt teiste suurte pankadega olid aasta esimesed päevad Nordea kontorites rahulikud. Samuti möödus rahulikult aastavahetus klienditoele. „Kliendid tundsid end kindlalt ja ei muretsenud. Kõik olid läbi eelteavituse piisavalt teadlikud, mis toimub,“ lisas Kraft.

Euroopa juhtivasse pangandusgruppi kuuluv Nordea on ainus kõrgeima ehk AA-krediidireitinguga kodupank Eesti turul, mis pakub universaalpanga tooteid ja teenuseid nii era- kui äriklientidele. Nordea märgi alla kuuluvad kõik olulised pangatooted: laenud, kaardid, säästu- ja investeerimistooted, sealhulgas liising ja pension, igapäevapangandus.  Nordea loob klientidele uus võimalusi ajada oma rahaasju läbi personaalse nõustamise, mis aitab nii era- kui ka äriklientidel teha häid finantsotsuseid.

Nordea Grupil on üle 10 miljoni kliendi, ligi 1400 harukontorit ja 6 miljoni e-kliendiga juhtiv positsioon internetipanganduses. Nordea aktsiad on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi, Helsingi ja Kopenhaageni börsil.

Kristina Seimann

Turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja
Nordea Pank Eesti
Tel: 6283 185
GSM: 50 98 692
E-Mail: kristina.Seimann@nordea.com