Paralleelkäibe ajal on Nordeas euro müntide sisse- ja väljamaksed tasuta

Krooni ja euro paralleelkäibe perioodiks 1. kuni 14. jaanuarini 2011 on euro müntide sisse- ja väljamakse Nordea panga klientidele ilma teenustasuta.
31. 12. 2010
 

Samas ei pea kroonide vahetamisega eurodeks kiirustama ning igaühel on võimalus ja vabadus teha vastavad toimingud endale sobival ajal ja tempos.

„Kroon ja euro kehtivad 1. jaanuarist 2011 kaks nädalat üheaegselt. Hõlbustamaks üleminekut kroonilt eurole on müntide sularaha sisse- ja väljamaksed kõigis Nordea kontorites paralleelkäibe perioodil 1. kuni 14. jaanuarini 2011 tasuta,“ ütles Nordea Panga  jaepanga juht Olavi Pakkonen.

„Kiire ei ole ka kätte jäänud sularahakroonide vahetusega. Igaüks saab seda teha endale sobival ajal ja tempos. Kroone, olgu need paberkupüürid või mündid, saab panga kontorites lisatasuta eurodeks vahetada veel järgnevat pool aastat,“ sõnas Pakkonen.

Nordea Panga eurole ülemineku plaani kohaselt töötavad panga sularahaautomaadid, kaardimaksed ja klienditugi aastavahetusel sisuliselt katkestuseta. Nordea sularahaautomaadid väljastavad kroone 31. detsembril kella 23:30ni ning hakkavad eurosid väljastama kohe pärast südaööd kell 00:05, sh ka kõige väiksemaid, viie-eurosid rahatähti. Kaardimaksetes võib esineda katkestusi sekundites. Erandkorras on nädalavahetusel 1. ja 2. jaanuaril kella 12-15 avatud ka suuremad Nordea kontorid üle Eesti.

Klientidel ei ole põhjust eurole üleminekuga seoses eraldi panka tulla, muuta lepinguid ega maksta eurole ülemineku eest tasu. Arveldusarve ja sellel olev raha konverteeritakse aastavahetusel keskkursi alusel eurodesse. Samuti ka kõik lepingud ja teenustega seotud limiidid, olgu see laen, hoius, otse- või püsikorraldus, konverteeritakse panga poolt automaatselt eurodesse.

Eurole ülemineku nädalavahetusel on häiritud internetipanga töö. Sellega seonduvalt ei ole 31. detsembrist kuni 3. jaanuarini võimalik kasutada täisfunktsionaalsuses internetipanka, mistõttu soovitame võimalusel teostada maksed enne aastavahetust või ajatada need aegsasti peale üleminekuperioodi.

Euroopa juhtivasse pangandusgruppi kuuluv Nordea on ainus kõrgeima ehk AA-krediidireitinguga kodupank Eesti turul, mis pakub universaalpanga tooteid ja teenuseid nii era- kui äriklientidele. Nordea märgi alla kuuluvad kõik olulised pangatooted: laenud, kaardid, säästu- ja investeerimistooted, sealhulgas liising ja pension, igapäevapangandus. Nordea loob klientidele uus võimalusi ajada oma rahaasju läbi personaalse nõustamise, mis aitab nii era- kui ka äriklientidel teha häid finantsotsuseid.

Nordea Grupil on üle 10 miljoni kliendi, ligi 1400 harukontorit ja 6 miljoni e-kliendiga juhtiv positsioon internetipanganduses. Nordea aktsiad on noteeritud NASDAQ OMX Stockholmi, Helsingi ja Kopenhaageni börsil.