Narva euroteavitus jätkub praktiliste seminaridega

Täna, 24. augustil kell 18.00 toimub Narvas Astri kaubanduskeskuses euro rändnäituse raames esimene infoseminar teemal „Miks on euro vajalik?“. Euro mõjust ja euroga seonduvast räägib narvalastele ajakirjanik Anvar Samost.
24. 08. 2010
 

Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuhi Ingvar Bärenklau sõnul on Ida-Virumaal seoses euro kasutuselevõtuga kõrgendatud infovajadus ning seetõttu on just seminarid väga praktiline viis info jagamiseks. „Seminarid annavad hea võimaluse eurole üleminekuga seonduvat detailsemalt lahti rääkida ning vastata erinevatele küsimustele ja hirmudele seoses rahavahetusega,“ lisas Bärenklau.

Kokku viiakse Narvas eurot tutvustava rändnäituse ajal läbi neli infoseminari, millel on eraldi teemad ja esinejad. Järgnevatel seminaridel räägivad rahandusministeeriumi, Eesti Panga ja Pangaliidu esindajad eurorahade turvalisusest, igapäevastest pangatoimingutest ning teistest euro kasutuselevõtuga seonduvatest küsimustest. Seminarid on kõigile tasuta ja osalema on oodatud kõik huvilised.

Eelmisel nädal, 18. augustil avatud näitus on olnud külastajaterohke ning inimeste soov ja huvi euroga seonduva informatsiooni ja teabematerjalide järele on väga suur. Euronäitus ning sellega kaasnevad seminarid ja viktoriinid on osa üleriigilisest teavitusest, millega soovitakse suurendada Eesti elanike teadlikkust eurole ülemineku praktilistest aspektidest.

Astri keskuses avatud euronäitus on eesti ja vene keeles, sissepääs on kõigile tasuta. Näitus jääb Narvas avatuks kuni 12. septembrini. Alates 20. septembrist on euronäitus üleval Tallinnas Ahhaa keskuses ning 8. novembrist Tartu Lõunakeskuses.

 

    Rainer Laurits

    Rahandusministeerium

    Avalike suhete osakond

    Tel 611 3035

    GSM 556 10991

 

    E-post: Rainer.Laurits@fin.ee