Narva euronäitusel räägitakse euro rahatähtede turvamärkidest

Täna, 31. augustil kell 12 toimub Narvas Astri kaubanduskeskuses euro rändnäituse raames teine infoseminar, mille käigus räägib Eesti Panga sularahaekspert Õie Karask euro rahatähtede turvamärkidest.
1. 09. 2010
 

Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuhi Ingvar Bärenklau sõnul on rahavahetuse puhul oluline, et inimesed oleksid tähelepanelikud ning teeksid seda usaldusväärses kohas. „Seminaril selgitatakse ja näidatakse, kuidas tunda ära valeraha ning mida rahatähtede õigsuse kontrollimisel jälgima peaks,“ ütles Bärenklau.

Kokku viiakse Narvas eurot tutvustava rändnäituse raames läbi neli infoseminari, mille eesmärgiks on jagada kohalikele elanikele teavet eurole üleminekuga seotud eri aspektidest. Järgnevate nädalate jooksul räägivad rahandusministeeriumi ja Pangaliidu esindajad narvalastele igapäevastest pangatoimingutest ning teistest euro kasutuselevõtuga seonduvatest küsimustest. Seni on seminari kuulajad huvi tundnud eestkätt euroala toimimise ja reisimisega seonduva kohta. Loengud on kõigile tasuta.

Eurot tutvustav näitus on külastajatele avatud olnud kaks nädalat ning selle aja jooksul on näitust külastanud ligikaudu 4500 inimest ning jagatud on hulgaliselt venekeelseid infomaterjale. Euronäitus ning sellega kaasnevad seminarid ja viktoriinid on osa üleriigilisest teavitusest, millega soovitakse suurendada Eesti elanike teadlikkust eurole ülemineku praktilistest aspektidest.

Astri keskuses avatud euronäitus on eesti ja vene keeles, sissepääs on kõigile tasuta. Näitus jääb Narvas avatuks kuni 15. septembrini. Alates 20. septembrist on euronäitus üleval Tallinnas Ahhaa keskuses ning 8. novembrist Tartu Lõunakeskuses.

 

    Katrin Reimann

    Rahandusministeerium

    Avalike suhete osakond

    tel 611 3049

    GSM 53 030 146

 

    E-post: katrin.reimann@fin.ee