Mündilaupäev on hea võimalus kroonimünte ära tuua

Jätkuna eelmisel nädalavahetusel toimunud mündilaupäevale ootab SEB ka sellel ja järgmisel laupäeval pangakontoritesse kliente, kes soovivad kroonimündid enne euro tulekut oma pangakontole kanda.
19. 11. 2010
 

„Soovitame kroonimündid kindlasti ära tuua novembris, sest detsembris võivad pangakontorites seoses eurode vahetamise algusega olla tavapärasest pikemad ooteajad. Kindlasti ei tasu kroonimüntide äratoomist jätta uude aastasse, sest siis muudetakse mündilugemismasinad ümber eurodele vastavaks ning kroonisentide ülelugemine võtab oluliselt rohkem aega,“ tuletas meelde SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Kroonimüntide kokkukogumine on osa eurole ülemineku ettevalmistustest. Alates 1. oktoobrist 2010 saavad eraisikud kõikides sularahateenuseid osutavates pangakontorites tasuta krooni münte kontole kanda või paberrahaks vahetada. SEB-sse saavad teenustasuta oma münte tuua ka teiste pankade kliendid.

 Münte võtavad vastu kõik laupäeval avatud SEB kontorid, kokku on neid 21. Nimekirja SEB kontoritest leiab aadressilt www.seb.ee/kontorid.

 Kõikides SEB kontorites on olemas ka Eesti Toidupanga kogumiskastid, kuhu annetatud kroonimündid aitavad muidu hävitamisele kuuluvatel toiduainetel jõuda puudustkannatavate inimesteni.

Lisainfo

Silver Vohu

Kommunikatsioonijuht

SEB

Telefon: 665 5393

Mobiil: 52 111 70

E-post: silver.vohu@seb.ee

www.seb.ee