Ligi: hinnatõus ja eurole üleminek on üksteisest sõltumatud

Ligi: hinnatõus ja eurole üleminek on üksteisest sõltumatud
22. 10. 2010
 

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna rahandusministeeriumis pressikonverentsil, et viimaste kuude tarbijahindade tõus ja eurole üleminek on küll ajaliselt kattuvad, kuid siiski eraldi protsessid.

Ligi rääkis, et praegune hindade tõus tuleneb peamiselt välismõjudest ning paraku ei pääse ka meie sellest - kütuste ja toiduainete hindade tõusud on globaalsed. „Inflatsioon on kiirenenud ka mujal Euroopas. Samas on eurotsooni riikides, kuhu ka meie järgmise aasta algusest kuulume, hinnatõus väiksem kui ülejäänud Euroopas,“ märkis minister.

Ligi ütles, et elanike ostujõu poolest puudub ruum kohalikest ettevõtjatest sõltuvale hinnatõusule. „Sissetulekute tase hinnakasvu ei võimalda ning ka edaspidi võime näha, et ettevõtete valearvestuste korral tuleb hindu taas alandada.“

Minister rääkis, et eurole üleminek iseenesest ei saa olla ettekääne hinnatõusuks ning põhjendamatu hinnatõusuga jääb ettevõtja oma klientidest ilma. „Riigi poolt on ellu kutsutud Ausa hinnastamise kampaania selliste hinnamoonutuste ärahoidmiseks ning oluline on ka tarbija roll, kes ebaausa kaupmehe juurde oma raha ei vii,“ ütles Ligi.


Pressikonverentsi esitlused leiate siit.

 

Rainer Laurits
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel: 611 3035
Mobiil: 55 610 991
E-post: rainer.laurits@fin.ee