Kaupmeeste Liit kutsub üles mõistlvale suhtumisele seoses euro kasutuselevõtuga

Eurole ülemineku sujuvuse tagamiseks soovitab Kaupmeeste Liit ostude eest tasuda võimalusel ühes vääringus või pangakaardiga.
31. 12. 2010
 

„Jaekaubandusel on kroonilt eurole üleminekul oluline roll ja seetõttu palume nii tarbijatel kui ka kaupmeestel lähtuda mõistlikkuse põhimõttest,“ ütles Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika Merilai. „Olukord on uus meie kõigi jaoks ning sellega harjumine ja uue rahaga arveldamine võtab tavapärasest kauem aega.“

Selleks, et üleminekuperioodil arveldamine kulgeks mõlemale poole võimalikult kiiresti ja tõrgeteta, soovitab liit ostude eest tasumisel kasutada võimalusel ühes vääringus sularaha või selle puudumisel eelistada pangakaarti. Samuti tuleks silmas pidada, et maksmiseks kasutatava rahatähe ja tasumisele kuuluva summa suhe oleks võimalikult proportsionaalne. Näiteks on ebamõistlik eeldada, et minnes 50-eurose rahatähega ostma kioskist ajalehte, mis maksab 0,77 eurot, on kauplejal alati olemas vajalik kogus tagastusraha.

Kaupmeestele soovitab liit paralleelkäibe ajaks 1.-14. jaanuarini hoida töös piisav arv kassasid, mis aitaks kaasa ülemineku sujuvusele. Paralleelkäibe ajal toimub sularahas arvlemine nii kroonides kui eurodes, kuid tagastusraha  peaks  soovitavalt olema eurodes, et kiirendada kroonide ringlusest väljavõtmist.

 

Marika Merilai

Eesti Kaupmeeste Liit
Kiriku 6
Tallinn 10130
+3726201914
+3725035682
www.kaupmeesteliit.ee

marika.merilai@kaupmeesteliit.ee