Euronäitus jõuab Lääne-Virumaale

Homme avatakse Rakveres Põhjakeskuses eurot tutvustav näitus. Euronäitus annab Lääne-Virumaa elanikele võimaluse enne ja pärast euro kasutuselevõttu saada kiiresti vastuseid euroga seotud küsimustele.
13. 12. 2010
 

Rahandusministeeriumi kantsleri Tea Varraku sõnul otsustati euronäitus välja panna ka Rakveres, sest varasemad näitused Narvas, Tallinnas ja Tartus on osutunud väga populaarseks. „Kokku on alates augustist Eesti erinevates linnades euronäitust külastanud enam kui 40 000 inimest, kellele on jagatud eurot tutvustavaid materjale ja vastatud nende küsimustele. Otsesuhtlus inimestega on olnud väga tõhus informatsiooni edastamise kanal,“ lisas Varrak.

Näituse külastaja saab põhjalikku infot euro pangatähtede valmistamise kohta ning talle tutvustatakse rahatähtede struktuuri ja turvaelemente. Vastavatav euronäitus on kaasaegne ja interaktiivne – palju on kasutatud puutekraaniga stende ja audiovisuaalseid elemente.

Näitusel räägitakse euro kohast maailmas ning sellest, mis kasu euro endaga kaasa toob. Saab ka ülevaate euro ajaloost ja Euroopa Rahaliidu toimimisest. „Euronäitus ei räägi mitte ainult rahatähtedest ja müntidest, vaid näitab ka Euroopa Liidu ja meie ühisraha poolt loodavaid võimalusi,“ ütles Pille Vaher Euroopa Komisjoni Eesti esindusest.

Näitusel on lastele loodud omaette ala, kus on võimalik panna kokku puslesid, joonistada eurosid ja jagada maid Euroopa magnetkaardil. Samuti on võimalik tutvuda müntide tagakülgedega, mis on kõigis eurot kasutavates riikides isesugused, ja uurida läbi ajaloo reisides euro ajalugu.

Kõik näituse külastajad saavad endale mälestuseks vermida suveniirmündi.

Varem on rändnäitust eksponeeritud Narvas, Tallinnas ja Tartus. Näitus jääb Rakveres avatuks kuni 16. jaanuarini ning selle külastamine on kõigile tasuta.

 

Rainer Laurits
Rahandusministeerium
Avalike suhete osakond
Tel: 611 3035
Mobiil: 55 610 991
E-post: rainer.laurits@fin.ee