EMT süsteemid ja arveldus on eurole üle viidud

EMT üleminek ühelt valuutavääringult teisele toimus plaanipäraselt ning praeguseks on kõik EMT süsteemid ja arveldused eurole üle viidud.
1. 01. 2011
 

Vastavalt eurole ülemineku tööplaanile ja ajakavale olid ööl vastu 1.jaanuari erineva kestusega katkestused EMT e-poes, e-teeninduses ja kõnekaardi laadimises pangakontodelt või teiselt telefoninumbrilt. Samuti esines lühiajalisi katkestusi andmesides (sh andmeside rändluses), m-parkimises, ID-piletis, m-Lotos, teenuses M-makse Internetis ning Surfporti ja perioodiliste sisuteenuste töös.
Need EMT teenused, mis on seotud pangatehingutega (e-poes kauba eest tasumine, e-teeninduses arvete tasumine ja kõnekaardi laadimine pangakontolt) sõltuvad kliendi kodupanga kroonilt eurole ülemineku ajakavast.


EMT arve detsembrikuus kasutatud teenuste eest jõuab klientideni perioodil 4.- 7.jaanuar 2011. Kuna 2010. aasta lõpuni kehtisid Eestis kroonid, on aasta viimane arve esitatud kroonides ning tasumisele kuuluv summa on näidatud ka eurodes. Internetipangas makset sooritades tuleb maksekorraldust täites sisestada summa lahtrisse eurodes näidatud summa, sest alates 1. jaanuarist 2011 arveldavad Eesti pangad vaid eurodes. EMT e-teeninduses on arvesumma automaatselt eurodesse arvestatud. Otsekorraldus toimib alates 1. jaanuarist 2011 automaatselt eurodes.


EMT esindustest on täna avatud EMT Keskus Solarises.(kell 12.00 kuni kell 21.00) ning tasuda saab seal nii sularahas (nii kroonides kui eurodes) kui pangakaardiga. Kõikides EMT esindustes saab sularahas tasuda arveid kuni 14. jaanuarini 2011 nii kroonides kui eurodes. Pärast 14. jaanuari võtavad esindused sularahas vastu ainult eurosid.

Soovime kõigile head uut aastat ja meeldivat suhtlemist EMT võrgus!

Kaja Sepp
EMT avalike suhete juht
GSM 5162101